Đoković bez mnogo problema ide u treće kolo Roland Garrosa, današnja “žrtva” bio je Slovak

Srpski teniser Novak Đoković bez mnogo problema izborio je plasman u treće kolo Roland Garrosa.

Nakon dva sata i 15 minuta borbe popularni ‘Nole’ savladao je sa 3:0, po setovima 6:2, 6:3, 7:6 (7:4) Slovaka Alexa Molcana.

Tokom prva dva seta izgledalo je da će Novak rutinski dobiti ovaj meč. U prvom setu je u četvrtom gemu stigao do prvog brejka, kasnije poveo sa 4:1, a na kraju seta osvojio još jedan gem na servis rivala i stigao do ubjedljivih 6:2.

Skroz sličan razvoj događaja bio je i u drugom setu, mada je Molcan nešto duže odolijevao, do šestog gema kada je Đoković napravio brejk za 4:2 i tu prednost zadržao do kraja seta.

Očekivalo se da Novak nastavi u istom ritmu i možda još lakše dobije treći set protiv uzdrmanog Slovaka, Molcan se probudio, svjestan da nema šta izgubiti u ovom meču. Srbin je opet rano stigao do brejka, poveo sa 2:1, ali je Alex odmah uzvratio i do taj-brejka je održavao potpunu rezultatsku neizvjesnost u ovom setu.

Međutim, u taj-brejku je sve došlo na svoje mjesto, Đoković je poveo sa 5:2 i onda bez većih problema dobio treći set za trijumf i plasman u treće kolo Roland Garrosa. Ovaj meč je bio poseban za srpskog tenisera jer je njegov dugogodišnji trener Marian Vajda odnedavno počeo saradnju upravo sa njegovim današnjim rivalom. U narednom kolu ‘Nole’ će igrati protiv Slovenca Aljaža Bedenea koji je danas bio bolji od Pabla Cuevasa.