Đoković loše započeo meč, a onda preokretom “zakucao” Rubljova i plasirao se u još jedno polufinale Wimbledona

Po mnogima najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković, izborio je večeras još jedno polufinale Wimbledona u legendarnoj karijeri.

Đoković je u četvrtfinalu nadjačao ruskog tenisera Andreja Rubljova i savladao ga rezultatom 3:1, po setovima 4:6, 6:1, 6:4, 6:3, nakon nepuna tri sata igre.

Ovo je bio peti međusobni susret Srbina i Rusa. Novak je upisao svoj četvrti trijumf, dok će u polufinalu ovogodišnjeg Wimbledona snage odmjeriti sa italijanskim predstavnikom Jannikom Sinnerom koji je ranije danas istim rezultatom (3:1) pobijedio Romana Safiullina.

Đoković večeras jedino u prvom setu nije odigrao na prepoznatljivom nivou, pogotovo kada je servis u pitanju, što je Rubljov uspio kazniti breakom u devetom gemu, da bi u narednom gemu na svoj servis dobio prvi set sa 6:4.

Međutim, to ne samo da nije poremetilo srpskog tenisera, nego ga je “probudilo” da zaigra najbolje kako može. To se najbolje vidjelo u drugom setu kada je rivalu prepustio samo jedan gem.

Preostala dva seta su također bila manje-više rutina za popularnog Noleta koji nastavlja svoju impresivnu seriju pobjeda na Wimbledonu. Ova večerašnja bila je nevjerovatna 33. uzastopna…