Đoković nakon dvije godine slavio na Australian Openu, Carballes nije imao promil šanse

Srpski teniser Novak Đoković upisao je trijumfalan povratak na Australian Open. Jedan od najboljih tenisera svijeta je u prvom kolu u tri seta razbio Roberta Carballesa Baenu rezultatom 6:3, 6:4 i 6:0.

Đoković je tako slavio prvi trijumf nakon dvije godine na ovom Grand Slamu. Meč je počeo veoma kasno zbog odgoda uzrokovanim vremenskim nepogodama i kišom.

No, Đokoviću to nije smetalo da rutinski osvoji prvo kolo, a Carballes je bio potpuno bez šansi za iznenađenjem karijere.

Španac se nije uspio odbraniti pred kvalitetnijim rivalom, a posebno impresivan je bio šesti set u kojem je Đoković dobio svih šest gemova za plasman u drugo kolo.

Srbin će u drugom kolu Australian Opena igrati protiv boljeg iz duela Enza Couacauda i Huge Delliena.