Đoković nije mogao sam: Briljantna Hrvatska je u finalu Davis Cupa!

Mate Pavić i Nikola Mektić trijumfom u Madridu nad srpskim parom Novakom Đokovićem i Filipom Krajinovićem 7:5, 6:1 odveli su Hrvatsku u finale Davis Cupa.

Prvi bod Hrvatskoj donio je 279. reket svijeta Borna Gojo senzacionalnom pobjedom nad Dušanom Lajovićem (ATP – 33.). Marin Čilić je u drugom meču izgubio od Đokovića, ali nije to bilo dovoljno reprezentaciji Srbije.

Interesantno je da je izbornik Srbije uoči samog meča odlučio zamijeniti najbolje rangiranog srpskog igrača u parovima Nikolu Ćaćića. Umjesto njega priliku je dobio Filip Krajinović te se vidjela drastična razlika u kvaliteti uigranog para Hrvatske i srpskog para.

Đoković i Krajinović uspjeli su spasiti čak šest break-lopti hrvatskog para u prvom setu, dok istovremeno nisu došli ni blizu oduzimanja servisa Paviću i Mektiću.

Međutim, u zadnjem gemu prvog seta Mektić i Pavić uspjeli su napraviti break te osvojiti prvi set. U drugom je setu hrvatski par bio još dominantniji, ostvario dva breaka i nadmoćno odveo Hrvatsku u finale Davis Cupa.

Hrvatska će svoj treći naslov Davis Cupa tražiti protiv boljeg iz susreta Rusije i Njemačke. Finale je na programu u nedjelju, također u Madridu.