Đoković preko Andersona do polufinala Mastersa!

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Šangaju nakon što je rezultatom 2:0 u setovima porazio tenisera iz Južne Afrike Kevina Andersona.

Prvi set protekao je u presigurnoj igri oba tenisera u trenucima kada su imali svoj servis. Prvu break loptu imao je Đoković u petom gemu, ali se Anderson izvukao, da bismo sljedeću priliku za break vidjeli tek u 12. gemu kada je Anderson kod vodstva od 6:5 mogao doći do breaka, odnosno osvojenog prvog seta, no Đoković se spasio.

Pobjednik prvog seta odlučen je nakon tie-breaka u kojem je Đoković bio neumoljiv te je rezultatom 7:1 stigao do vodstva od 1:0 u setovima.

Đoković je drugi set otvorio puno bolje, a nakon što je na početku poveo 1:0 na svoj servis, u drugom gemu uspio je napraviti prvi break na meču, povesti 2:0, ubrzo i 3:0, a do kraja drugog seta mirno je čuvao stečenu prednost i rezultatom 6:3 stigao je do osvojenog drugog seta, odnosno plasmana u polufinale.

Đoković će u polufinalu igrati protiv Alexandera Zvereva koji je također s 2:0 bio bolji od Edmunda.