Đoković savladao Kyrgiosa i osvojio sedmi Wimbledon i stigao do 21. Grand Slam titule

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je sedmi naslov na Wimbledonu današnjom pobjedom u finalu nad Nickom Kyrgiosom rezultatom 3:1 u setovima (4:6, 6:3, 6:4, 7:6).

Kyrgios je fantastično počeo meč, a prvi set je riješio u svoju korist već nakon 31 minute igre. Đokoviću nije dozvolio nijednu break priliku, a gotovo savršeno je osvajao gemove na svoj servis.

Već u drugom setu Đoković savršeno čita igru problematičnog Australca i koncentrisanom partijom stiže do izjednačenja.

U trećem setu su oba tenisera bila izuzetno sigurna u igri na svoj servis, sve do devetog gema kada Đoković doalzi u vodstvo od 5:4 i preokreta u setovima 2:1.

Pobjednik u četvrtom setu odlučen je tie-breakom koji je pripao Đokoviću za 7. Wimbledon, odnosno 21. Grand Slam naslov u karijeri.