Đoković srušio Tsitsipasa i došao do 10. titule Australian Opena! Novak izjednačio Nadalov Grand Slam rekord

Srpski teniser Novak Đoković je deseti put u karijeri osvojio Australian Open pobjedom u finalu protiv Stefanosa Tsitsipasa rezultatom 3:0 u setovima.

Đoković je napravio break u četvrtom gemu prvog seta i rutinski ga zadržao do kraja. U prvom setu Srbin je izgubio samo pet poena na svoj servis i riješio ga u svoju korist rezultatom 6:3 nakon samo 38 minuta igre.

Drugi set ponudio je izjednačeniju borbu, a on je trajao čak 71 minutu. U dramatičnom 13. gemu drugog seta uspješniji je bio Đoković sa 7:4, te je poveo sa sigurnih 2:0 u setovima.

Tsitsipas je odlično otvorio treći set i napravio break već u prvom gemu, no Đoković je uzvratio istom mjerom i izjednačio. Do kraja seta viđena je borba gem za gem pa je i treći set, a samim tim i meč otišao u korist legendarnog Đokovića.

Đoković se dnaašnjim trijumfom izjednačio sa Rafaelom Nadalom po broju osvojenih Grand Slam titula. Oba velikana ovog sporta sada imaju po 22 trofeja sa najvećih teniskih turnira.

Srpski teniser se osvajanjem Australian Opena ponovo vratio na prvo mjesto ATP liste i od sutra će započeti 374. sedmicu na vrhu.