Đoković teškom mukom do pobjede protiv Zvereva i polufinala završnog Mastersa protiv Thiema

Srbijanski teniser Novak Đoković pobijedio je u trećem kolu ATP Finalsa u Londonu Nijemca Alexandera Zvereva sa 2:0 (6:3, 7:6).

Novak je odlično počeo meč i osvojio break već pri prvom servisu Zvereva pa je vrlo brzo došao do 3:0. Nijemac je u sedmom gemu kod rezultata 4:2 imao posljednju šansu da osvoji break i vrati se u meč. Ipak, propustio je dvije break prilike pa je Nole mirnom igrom osvojio prvi set.

Zverev je u drugom setu sve karte bacio na svoj servis pa je tako imao devet asova, ali i pet dvostrukih pogrešaka. Oba tenisera nisu puno griješila prilikom servisa pa se igrao tie-break.

Najbliži izgubljenom servisu bio je Đoković u petom gemu, ali je propustio dva break-poena. U tie-breaku je Đoković pokazao smirenost i kvalitet te je zasluženo slavio u današnjem meču.

Novak je grupnu fazu završio s dvije pobjede i jednim porazom, što je dovoljno za drugo mjesto u grupi A, iza prvoplasiranog Daniila Medvedeva koji je već nakon dva kola osigurao lidersku poziciju.

Đokovića u polufinalu završnog Mastersa čeka Dominica Thiem koji je bio prvoplasirani u grupi B. U drugom polufinalu sastaju se Rafael Nadal i Medvedev.