DOBAR JESTE, ALI NE TOLIKO! De Bruyne slobodan da ide, City odredio cijenu koju veznjak nije vrijedio ni u najboljim danima

Kevin De Bruyne se nedavno vratio na teren nakon višemjesečne pauze zbog povrede i odmah je zablistao u pobjedama Manchester Cityja u FA Cupu, ali i Premiershipu protiv Newcastlea rezultatom 3:2.

De Bruyne je ušao u igru u 69. minuti pri vodstvu Newcastlea rezultatom 2:1, a samo pet minuta kasnije je pogodio za 2:2, a potom je u posljednjim minutima utakmice bio asistent za pobjedu rezultatom 3:2.

Pep Guardiola je nakon utakmice rekao kako bi želio da 32-godišnji De Bruyne ostane na Etihadu što duže, ali i da je sve na belgijskom reprezentativcu kojem ugovor istječe za 18 mjeseci.

Ukoliko De Bruyne ne bude želio produžiti ugovor, City će ga morati prodati što prije, a engleski prvak je već odredio cijenu za njegov odlazak.

Više nije tajna da Al-Nassr svim silama želi sjajnog veznjaka, ali će ukoliko pregovori budu otvoreni, morati platiti čak 100 miliona funti koliko uprava sa Etihada potražuje za njegov potpis.

Iako je De Bruyne godinama unazad jedan od najboljih veznjaka na svijetu, javnost je mišljenja kako on ipak ne vrijedi pomenute cifre i da ‘Građani’ testiraju koliko su daleko Saudijci spremni ići.

32-godišnji nogometaš je ove sezone odigrao svega 103 minute u svim takmičenjima, ali je svejedno stigao upisati tri asistencije i postići jedan pogodak.