Đoković ipak bio prevelik zalogaj za rusku senzaciju, prvi reket svijeta osigurao deveto finale Australian Opena

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Australian Opena pobjedom nad Aslanom Karastovim. Prvi reket svijeta slavio je sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 6:2).

Da je ruskoj senzaciji Đoković ipak prevelik zalogaj dalo se naslutiti u prvom setu. Srbijanskom teniseru je bio dovoljan jedan break za sigurnu prednost.

Ipak, Karatsev se budi u drugom setu i nakon dva breaka skoro uspijeva da se vrati. Nakon 5:1 napravio je break, a potom je imao dvije prilike da oduzme servis rivalu pri rezultatu 5:4. Međutim, Đoković se po ko zna koji put spasio i sa 6:4 dobio je drugi set.

Treći set je bez većih problema pripao Đokoviću koji je rutinski dobio sa 6:2. Ovo će biti njegovo deveto finale Australian Opena.

Tamo čeka boljeg iz duela Grka Stefanosa Tsitsipasa i Rusa Daniila Medvedeva. Drugi polufinalni meč na programu je u petak.