Đoković po peti put osvojio ‘sportskog Oscara’! Među odabranim društvom našao se i Realov superstar

230424Djokovic

Novak Đoković i španjolska nogometašica Aitana Bonmati su dobitnici nagrada Laureus, svojevrsnih sportskih Oscara za najboljeg sportaša i najbolju sportašicu svijeta u 2023. godini.

Bonmati je prošle godine izabrana za najbolju nogometašicu u izboru FIFA-e, bila je osvajačica Zlatne lopte, a proglašena je i za MVP Svjetskog prvenstva, na kojemu je Španjolska osvojila titulu.

Đoković je po peti put u karijeri osvojio prestižnu nagradu nakon što je prošle godine osvojio tri od četiri Grand Slam turnira (Australian Open, Roland Garros, US Open) te je dogurao do finala Wimbledona.

Španjolska ženska nogometna selekcija osvojila je i nagradu za momčad godine. Za sportaša koji je napravio najveći korak naprijed proglašen je ‘superstar‘ madridskog Reala Jude Bellingham.

Sportaše za prestižnu nagradu Laureus nominiraju predstavnici uglednih svjetskih medija, a pobjednike bira 69 članova.