Dončić blistao protiv Jazza, ali je Bogdanović trojkom riješio pitanje pobjednika

Košarkaši Utah Jazza savladali su u Salt Lake Cityju momčad Dallas Mavericksa rezultatom 114:109.

Jazzeri su se tako vratili u pobjedničku formu nakon nedavnog poraza od Los Angeles Lakersa.

Utah je ključni dio utakmice, odnosno treću četvrtinu odigrao na visokom nivou, što je u konačnici i presudilo pitanju pobjednika.

Luka Dončić je predvodio Dallas sa 23 poena i 11 asistencija, dok je Powell dodao poen manje od Slovenca.

Kod Utaha se istakao Mitchell sa 33 poena, dok je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović postigao 18 poena, među kojima je i ključna trojka minut prije kraja okršaja.

Utah zauzima četvrto mjesto Zapada sa omjerom 37 pobjeda i 22 poraza. Dallas je poziciju ispod sa omjerom 35-25.