Dončić nadigrao Jokića, Nurkić sjajan u pobjedi Blazersa, Bogdanović opet vrlo dobar

Dallas Mavericksi nadigrali su Denver Nuggetse 103:89 te tako potvrdili dobru formu ostvarivši treću uzastopnu pobjedu. Ujedno je ovo bio okršaj najboljih košarkaša s ovih prostora Luke Dončića i Nikole Jokića.

Mavsi su bolje otvorili utakmicu, Nuggetsi su se u trećoj četvrtini na trenutak probudili, ali to je bilo sve što su napravili. Dallas je do kraja opet preuzeo konce igre i na kraju upisao visoku pobjedu.

Dončić je bio najbolji u pobjedi svoje momčadi s double-double učinkom od 21 koša i 15 dodavanja. Podršku je imao u Bullocku i Powellu, koji su susret završili sa po 15 koševa.

S druge strane, Jokić je također pružio odličnu partiju sa 27 koševa i 16 skokova, ali je imao slabu podršku momčadski kolega od kojih se izdvojio tek Gordon sa 15 ubačaja.

Portland Trail Blazersi pobijedili su Atlanta Hawkse 136:131, a jedan od najzaslužnijih za pobjedu Blazersa bio je bh. košarkaš Jusuf Nurkić.

Naime, Nurkić je na parketu proveo 26 minuta, a to je iskoristio za apsolutnu dominaciju ispod koševa. Ostvario je double-double sa 21 košem i 12 skokova, a tome je dodao i pet dodavanja.

Osim Nurkića, kod Blazersa je oduševio i Anfernee Simons sa 43 ubačaja, dok je čudesnu utakmicu u redovima Hawksa odigrao Trae Young sa čak 56 ubačaja i 14 dodavanja.

Košarkaši Utah Jazza ostvarili su vrijednu pobjedu u gostima kod New Orleans Pelicansa 115:104 uz vrlo dobru predstavu hrvatskog reprezentativca Bojana Bogdanovića.

Bogdanović je na parketu proveo 35 minuta s učinkom od 21 koša i tri skoka. Donovan Mitchell bio je najefikasniji u redovima Jazza, a od ukupno 29 koševa 15 je zabio u zadnjoj dionici.