Dončić nastavlja impresionirati u novoj sezoni, Jokić dominirao protiv Nurkićevih Blazersa

Košarkaši Dallas Mavericksa porazili su rivale Houston Rocketsa rezultatom 112:106 uz još jednu impresivnu predstavu Luke Dončića.

Slovenac je zabio 50 poena od kojih je 17 bilo u posljednjoj četvrtini, a tome je dodao i deset asistencija i osam skokova. Dončiću je ovo bila druga utakmica u karijeri sa 50 poena nakon 10. februara 2022. godine i partije protiv Cavsa.

Spencer Dinwiddie i Davis Bertans su dodali po 11 poena za Dallas, dok je na drugoj strani najbolji pojedinac bio Jabari Smith sa 24 poena.

Dallas je osma momčad Zapada sa omjerom 17-16, dok je Houston na posljednjoj 15. poziciji sa 9-23 omjerom ove sezone.

Denver Nuggetsi nadigrali su Portland Trail Blazerse rezultatom 120:107, a ponovo je nezaustavljiv bio srpski košarkaš Nikola Jokić.

Jokić je bio enigmna za sve čuvare Portlanda, a ubacio je 29 poena uz osam skokova i 11 asistencije, te još jednom bio najzapaženiji pojedinac susreta.

Kod Portlanda je Lillard sa 34 poena bio najbolji, dok je Jusuf Nurkić susret završio sa 11 poena uz sedam skokova i tri asistencije za 22 minute na parketu.