Dončić postao rekorder NBA lige! Usput je izveo spektakularan potez o kojem svi pričaju

Jako važnu pobjedu ostvarili su Dallas Mavericksi na gostovanju kod Indiana Pacersa. Kako rezultatom 127:104, tako i činjenicom da su njome prekinuli seriju od četiri poraza te se tako vratili u borbu za play-in.

Napokon, u ovoj pobjedi vratio se Luka Dončić. Slovenac je bio igrač susreta sa 25 koševa, 7 skokova i 6 asistencija. Sve to ostvario je za samo 28 minuta provedenih na parketu.

I ta mala minutaža bila mu je dovoljna za povijesni podvig. Naime, ovo mu je bio već 49. susret sezone na kojem je ostvario učinak 20/5/5 u ključnim kategorijama, po čemu je uvjerljivo najbolji u NBA ligi.

Dončić je veliki povratak potvrdio i spektakularnim potezom, koji je odmah postao preplavio društvene mreže. U samom kutu i leđima okrenutog parketu, zgurala su ga dvojica protivnika.

U nemogućoj poziciji Dončić je izveo pravo čudo. Okrenuo se i vidio na drugom kraju parketa Jadena Hardyja, te mu u skoku dobacio loptu samom na šutu za tri poena, koji je ovaj pogodio.

Kako ga je, pobogu, našao?!” urlao je TV komentator na Dončićev spektakularni potez, koji je već proglašen najboljom asistencijom sezone.

Klikni OVDJE i pogledaj Dončićevu majstoriju.