Dončić sezonu započeo u velikom stilu, zapažen debi Bogdanovića u Detroitu

Košarkaši Dallas Mavericksa poraženi su u prvoj utakmici nove NBA sezone u gostima kod Phoenix Sunsa rezultatom 107:105.

Dallas je početkom drugog poluvremena imao 22 poena prednosti, ali je sve prokockao i na kraju zasluženo zabilježio prvi poraz.

Luka Dončić je ipak sa stilom započeo novu sezonu sa 35 poena, devet skokova i šest asistencija.

Kod Phoenixa se istakao Devin Booker sa 28 poena i čak devet asistencija uz četiri skoka.

Detroit Pistonsi nadigrali su Orlando Magic 113:109, a sjajan debi zabilježio je Bojan Bogdanović.

Hrvat je postigao 24 poena i uhvatio pet skokova, a efikasniji od njega bio je samo Orlandov Banchero sa 27 poena, devet skokova i pet asistencija.

Denver je teško poražen u Utahu kod Jazzera rezultatom 123:102, a nije pomogla ni zapažena partija Nikole Jokića.

MVP je bio prvo ime susreta sa 27 poena, šest asistencija i četiri skoka. Aaron Gordon je dodao 22 uz 10 skokova, ali nedovoljno za trijumf.

Sexton je kod Utaha zabio 20 poena, dok je Markkanen dodao 17 uz četiri skokova i isto toliko asistencija.

Portland je slavio na gostovanju u Sacramentu kod Kingsa rezultatom 115:108.

Domaćinima nisu pomogla ni 33 poena koliko je zabio Fox uz sedam skokova i sedam asistencija.

Blazerse je do pobjede vodio Grant sa 23 poena i osam skokova, dok je Simons ubacio 22.

Jusuf Nurkić je imao nešto slabiju minutažu, ali je stigao ubaciti osam poena i uhvatiti skok manje.