Dortmund i Freiburg nastavili lov za Bayernom, Wolfsburg pretrpio novi poraz

U subotnjem terminu Bundeslige od 15:30 odigrana su četiri utakmice sedmog kola, a svoj lov za liderom Bayernom nastavili je Borussia Dortmund, dok je Wolfsburg nastavio s padom forme.

Borussia Dortmund ekspresno se oporavila od poraza protiv svog imenjaka iz Gladbacha te je nastavila svoj lov za Bayernom. Na samo bod zaostatka uz susret prednosti u odnosu na lidera Dortmund je stigao pobjedom nad Augsburgom.

Dortmund je poveo već u devetoj minuti pogotkom Guerreiro iz kaznenog udarca. No, do odlaska na predah Augsburg poravnava rezultat, strijelac u 35. minuti je Zeqiri. Međutim, domaću pobjedu Borussiji donio je Brandt pogotkom u 51. minuti.

Uz bok ekipi iz Dortmunda je i Freiburg koji je također na 16 osvojenih bodova, a u gostima je nadigrao Herthu sa 2:1. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Petersen u 78. minuti, samo osam minuta nakon što je Piatek poništio Leinhartov gol za vodstvo gostiju. Freiburg tako i nakon sedam kola ne zna za poraz.

Uzbudljivo je bilo i u Wolfsburgu gdje je Borussia M’gladbach nadigrala istoimenog domaćina te je upisala drugu veliku pobjedu u nizu. Početak je bio sjajan za goste, već u sedmoj minuti bilo je 2:0 ( Embolo 5′, Hofmann 7′)

Domaćin je smanjio u 25. preko Waldschimdta, ali je do kraj primio još jedan pogodak. Pobjedu gostiju potvrdio je Scally pogotkom duboko u sudačkoj nadoknadi pa Wolfsburg broji već četiri ligaške utakmice bez pobjede.