Dortmund nastavlja s pobjedama, Havertz vodi Bayer prema Ligi prvaka

U subotu poslijepodne odigrana su četiri susreta 27. kola njemačke Bundeslige. Dortmund je nastavio s pobjedama, a ovaj put stradao je Wolfsburg.

Na Volkswagen Areni u Wolfsburgu Borussia Dortmund slavila je sigurnu pobjedu rezultatom 2:0, te se tako ponovno primaknula na samo bod zaostatka za prvoplasiranim Bayernom, koji ima utakmicu manje.

Nakon što je dao dva pogotka Schalkeu u prošlom kolu, Raphael Guerreiro je nastavio golgetersku formu i zabio za vodstvo Borussije u 32. minuti. Konačnih 2:0 postavio je Achraf Hakimi u 78. minuti igre.

Uzbudljiv susret odigrali su nogometaši Borussije M’gladbach i Bayer Leverkusena, a uspješniji su bili gosti. ‘Apotekari‘ su nakon Werdera ostvarili još jednu gostujuću pobjedu i s 53 boda skočili na treće mjesto Bundeslige.

Kai Havertz je ponovno blistao s dva pogotka, jedan iz kaznenog udarca, a u strijelce se upisao i Sven Bender. Bayer je u nizu dobrih rezultata, a već za tri dana ugostit će Wolfsburg u prvom domaćem susretu nakon pandemije koronavirusa.

Werder je u Freiburgu ostvario minimalnu, ali iznimno važnu pobjedu. Zeleno-bijeli poveli su pogotkom Leonarda Bittencourta u 19. minuti, no s igračem više Freiburg u 89. izjednačuje rezultat.

No, nije dugo trajala radost domaćina. Manuel Gulde je zatresao mrežu, ali je pogodak poništen nakon intervencije VAR sobe, pa se u Bremenu moglo početi sa slavljem.

U susretu fenjeraša Paderborna i Hoffenheima završilo je neodlučeno 1:1. Robert Skov je u četvrtoj minuti zabio za vodstvo gostiju, a samo pet minuta kasnije Dennis Srbeny postavlja konačnih 1:1.