DRAMA NA ETIHADU: Real Madrid nakon penala ‘slomio’ Manchester City i izborio polufinale Lige prvaka

180424Bellingham-Real

Real Madrid je u derbiju četvrtfinala Lige prvaka izbacio Manchester City s ukupnih 5:4, a raspletu su prethodili produžeci i penali.

Plasman Reala u polufinale znači i da će Europa dobiti novog prvaka. Regularni dio susreta završen je rezultatom 1:1, a penali su okončani rezultatom 4:3 u korist Madriđana.

Real je poveo iz prve prave akcije na susretu. Preciznije, to je bio kontranapad i uspješno izbjegnuto zaleđe nakon koje je Rodrygo doveo goste u prednost.

Nakon primljenog pogotka, uslijedila je opsada gola Reala. Haaland je imao dvije velike šanse u razmaku od samo dvije minute, ali oba puta je bio neprecizan.

Po povratku s predaha nastavila se dominacija domaćina. Prvo je Grealish uhvatio sjajan volej s vrha kaznenog prostora, ali je Lunin bio spreman.

Razigrani Grealish je mogao do pogotka i u 71. minuti, ali mu je opet Lunin zaustavio i nametnuo se u pravog junaka utakmice.

Kada se činilo da City nema ideju kako matirati sjajnog Lunina, ukazao se De Bruyne i zabio za izjednačenje u 76. minuti. Isti igrač je do pogotka i potpunog preokreta mogao u sljedećem napadu, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Nakon postignutog pogotka, City je krenuo u juriš u pokušaju da dotuče uzdrmani Real. Sve im je uspijevalo, osim da dođu do pogotka, dok su se gosti u potpunosti povukli.

Unatoč brojnim napadima Cityja, rezultat je ostao 1:1 do kraja regularnog dijela susreta. Treba napomenuti da je De Bruyne promašio pravi zicer u 82. minuti kada je šutirao visoko preko gola.

U produžecima se igralo dosta opreznije na obje strane, ali je i tu City više napadao. No, Rudiger je imao najveću priliku u produžecima, ali visoko je šutirao preko gola.

Pogodaka nije bilo ni u drugom produžetku pa je uslijedilo izvođenje kaznenih udarac. Tu se bolje snalazi Real i prolazi u polufinale Lige prvaka gdje ga čeka Bayern München.