DRAMA: Srbija se namučila s Bugarskom i plasirala na Evropsko prvenstvo, Mađari preokretom srušili Crnogorce

Okončane su kvalifikacije za Euro u grupi G, a na Evropsko prvenstvo uz Mađarsku, koja je ranije ovjerila karte za Njemačku, prošla je i Srbija i to uz neobična dešavanja u posljednjem kolu.

Srbiji je danas trebao barem bod protiv Bugara u Leskovcu kako bi ovjerila plasman na Euro, te se činilo da ‘Orlovi’ neće imati mnogo problema kada je Veljković u 17. minutu doveo domaćina u vodstvo.

Ipak, u nastavku veliki preokret gostujuće selekcije. Rusev je u 59. minutu zabio za poravnanje rezultata, da bi 10 minuta kasnije Despodov pogodio mrežu Piksijevih izabranika za preokret i 1:2. No, uspjeli su Srbi iz kornera doći do konačnih 2:2, kada se Babić glavom upisao među strijelce u 82. minutu.

Iznenađenja je bilo i u meču između Mađarske i Crne Gore, obzirom da su Crnogorci pogotkom Rubežića poveli u 36. minutu. Međutim, Szoboszlai je zabio dva brza pogotka u 67., odnosno 68. minutu i uništio snove gostiju. Konačnih 3:1 postavio je Nagy u sudačkoj nadoknadi.

U slučaju da je Crna Gora slavila protiv Mađara, a Srbija doživjela poraz od Bugarske, Crnogorci bi na kraju išli dalje. Gledali smo pravu dramu u ovoj grupi, na kraju su Mađari završili prvi sa 18 bodova, Srbi drugi s 14, Crnogorci treći sa 11, Litvanija je osvojila šest, a Bugarska četiri boda.