Drama u finalu: Chelsea nakon produžetaka osvojio prvi naslov Svjetskog klupskog prvenstva

Nogometaši Chelseaja osvojili su prvi naslov Svjetskog klupskog prvenstva nakon što su u Abu Dhabiju pobijedili Palmeiras 2:1 (1:1) pogotkom Kaija Havertza iz penala u 117. minuti.

Nakon monotonog prvog poluvremena, Chelsea je poveo u 55. minuti. Romelu Lukaku je skočio na sjajan ubačaj Hudsona-Odoija i glavom zabio za vodstvo europskog prvaka.

Ipak, samo devet minuta kasnije južnoamerički prvak dolazi do izjednačenja. Thiago Silva je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a precizan s 11 metara nakon dosuđenog kaznenog udarca bio je Veiga.

Do isteka regularnog dijela utakmice najbolju priliku je imao Christian Pulišić čiji udarac je prohujao pored stative, te se otišlo u produžetke.

Činilo se da ni dodatnih 30 minuta neće donijeti pobjednika, ali u 117. minuti dosuđen je kazneni udarac za Chelsea koji je Havertz pretvorio u pogodak za 2:1 i veliki trijumf ‘Bluesa‘.

Chelsea je tako osvojio trofej koji im je jedini nedostajao u klupskim vitrinama.