Drama u finalu Cope Libertadores: Južna Amerika ima novog-starog prvaka

Nogometaši Palmeirasa osvojili su južnoamerički Copa Libertadores pobjedom protiv Flamenga u finalu 2:1, a pogodak odluke pao je u petoj minuti produžetka.

Palmeiras je na sjajan način otvorio susret i već u petoj minuti pogotkom Veige došao u vodstvo 1:0, ali Flamengo je nakon toga dominirao i tražio priliku da se vrati u utakmicu i u tome je uspio u 72. minuti kada je Gabriel Barbosa zabio za 1:1.

U regularnih 90 minuta više nije bilo golova, a prvak Južne Amerike odlučen je nakon produžetaka i to već u petoj minuti kada je nakon kardinalne greške u zadnjoj liniji Flamenga pogodio joker s klupe Deyverson.

Palmeirasu je ovo drugi uzastopni naslov prvaka Južne Amerike, a treći ukupno. Flamengo je treći put igrao u finalu, a nakon što su 1981. i 2019. osvajali trofej, sada su doživjeli prvi poraz.