Drama u Mađarskoj: Izrael remizirao sa Švicarskom i zadržao šanse za direktan plasman na Evropsko prvenstvo

U zaostaloj utakmici kvalifikacija za Evropsko prvesnstvo Švicarska i Izrael su na neutralnom terenu u Mađarskoj odigrali 1:1 i meč je završen podjelom bodova.

Švicarci su do vodstva došli u 36. minutu kada je zabio Vargas te su prednost imali sve do posljednjih minuta večerašnjeg susreta. Ipak, nisu izdržali.

Meč je također obilježila situacija s početka drugog poluvremena. Nakon što je lopta pogodila u ruku jednog igrača Švicarske, Izraelci su tražili penal. No, od toga nije bilo ništa.

Pored svega, selekcija Izraela do izuzetno vrijednog boda stiže u 89. minutu kada je svoje ime među strijelce upisao rezervista Weissman za konačnih 1:1.

Inače, vrijedi istaknuti i to da su izabranici Murata Yakina u sudačkoj nadoknadi ostali s igračem manje. Fernandes je zbog grubog starta zaradio direktno isključenje.

Pred posljednja dva kola stanje u grupi I je takvo da Švicarska i Rumunija na prva dva mjesta imaju po 16 bodova, trećeplasirani Izrael ima četiri boda manje, pa do kraja ima i priliku za direktan plasman na veliki turnir.