DRAMA ZA DRAMOM: Švedska u ludoj završnici izbacila Francusku za finale Eura

U finalu rukometnog Eura igrat će Španjolska i Švedska. Nakon što su Španjolci ranije šokirali Dance, pridružili su im se Šveđani trijumfom nad Francuskom 34:33.

Francuska je sjajno otvorila susret i već se u šestoj minuti odvojili na četiri pogotka razlike, a takvo visoko vodstvo držali su otprilike do sredine prvog dijela.

Tada je Šveđane u igru vratio sjajni golman Andreas Palicka. I to ne sjajnim intervencijama, nego golovima. U trenucima dok je Francuska u napadu igrala bez golmana, Palicka je triput pogađao na prazan gol.

U samoj završnici prvog dijela briljantan je bio najbolji igrač Švedske Jim Gottfridsson koji je svojom kvalitetom ekipu Glenna Solberga odveo na prednost od tri pogotka.

Francuzi su se vratila na krilima sjajnog Aymerica Minnea, a nakon toga igralo u ritmu gol za gol.

Minutu prije kraja Palicka je sjajnom obranom povećao prednost Švedske na dva razlike i činilo se da je tako riješio pitanje pobjednika, ali Šveđani su dvaput ekspresno izgubili loptu u napadu.

Fabregas je zbog toga nekoliko sekundi prije kraja imao veliki zicer za produžetke, ali opet se ukazao čudesni Palicka i zaustavio njegov šut.

Švedska će tako u nedjelju od 18 sati za zlato igrati protiv Španjolske.