Dva izazova do historije: Đoković nakon još jednog preokreta slavio protiv Berrettinija i osigurao polufinale US Opena

Srbijanski teniser Novak Đoković slavio je u meču protiv Mattee Berrettinija rezultatom 3:1 u setovima i tako prošao u polufinale US Opena.

Prvi reket svijeta je slavio po setovima nakon preokreta sa 5:7, 6:2, 6:2 i 6:3.

Đoković je na US Openu na četiri od pet mečeva izgubio prvi set, a Berrettini mu je defnitivno predstavljao najveći izazov do sada.

Ipak, popularni ‘Nole’ je još jednom pokazao o kakvom se mentalitetu radi jer je brzo okrenuo stvari u svoju korist. To mu je omogućilo da u polufinalu odigra još jedan izuzetno zahtjevan duel.

Tamo ga čeka Alexander Zverev. Nijemac je u tri seta nešto ranije savladao Lloyda Harrisa.

Đoković će na ovom turniru imati jedinstvenu priliku da osvoji “kalendarski Grand Slam”.

U 2021. godini je osvojio tri najveća turnira, a evenutalnom pobjedom na US Openu bi došao do rekordnog 21. Grand Slama u karijeri.