Dva penala, crveni karton i trijumf prvaka Italije: Napoli ubjedljiv na svom terenu protiv Sassuola

Nogometaši Napolija su na domaćem terenu u utakmici 2. kola italijanske Serie A dočekali ekipu Sassuola, te na kraju slavili sa uvjerljivih 2:0.

Mogao je prvak Italije slaviti i sa više pogodaka u mreži svog večerašnjeg rivala, ali su izabranici Rudija Garcije propustili neke šanse koje nisu smijeli.

Victor Osimhen je već u 16. minutu namjestio loptu na bijelu tački i pogodio mrežu gostujućeg tima za prednost Napolitanaca. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenao i na nova velika uzbuđenja čekali smo drugi dio igre.

Igrao se 51. minut kada je Lopez zbog nesportskog ponašanja dobio direktan crveni karton, pa je Sassuolo do kraja susreta ostao sa igračem manje, što su domaći iskoristili.

Dobio je Napoli zatim još jedan penal u 60. minutu, no isti nije iskoristio Raspadori. Ipak, samo četiri minute kasnije zabio je Di Lorenzo i riješio pitanje pobjednika za konačnih 2:0.