Dva penala ipak previše za prvaka Njemačke, Leverkusen savladao Bayern i ostavio Borussiju na mjestu lidera Bundeslige

Nogometaši minhenskog Bayerna danas su u okviru 25. kola njemačke Bundeslige gostovali ekipi Bayer Leverkusena, te na kraju izgubili rezultatom 2:1.

Prvo veće uzbuđenje završilo je pogotkom. Igrao se 22. minut susreta kada je Kimmich na fantastičan način pogodio mrežu domaćih udarcem s ruba kaznenog prostora za 1:0.

U nastavku noćna mora gostiju. Poslije samo 10 minuta igre u drugom poluvremenu penal za Leverkusen kojeg precizno izvodi Palacios i poravnava rezultat.

Deja vu u 73. minutu meča. Ponovo je dosuđen penal za Bayer, a odgovornost preuzima isti igrač, Palacios. Argentinac zabija i drugi put za potpuni preokret i konačnih 2:1.

Bayern je tako omogućio Borussiji Dortmund da ostane lider Bundeslige sa 53 boda, te imaju bod manje od velikog rivala. ‘Apotekari’ su osmi sa 37 osvojenih bodova.