Džeki je jučerašnjim golom protiv Rome pošlo za rukom nešto što nije mogao uraditi od dolaska u Italiju

Momčad Intera sinoć je u okviru četvrtfinala Kupa Italije savladala ekipu Rome rezultatom 2:0 i tako prošla u polufinale.

Posebnu pažnju na sebe je privukao napadač ‘Nerazzurra’, te kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko.

‘Dijamant’ se u strijelce upisao već u drugom minutu susreta sjajnim golom iz voleja na asistenciju Ivana Perišića.

Tako je Opta došla do jednog interesantnog podatka. Naime, gol Džeke protiv Rome je prvi njegov gol od dolaska na Apenine 2015. godine koji je postigao u prve dvije minute utakmice. U ovo su uračunata sva takmičenja.

Ove sezone je na 31 utakmici za Inter uspio postići 13 golova, te dodati još sedam asistencija. Dva gola je postigao protiv ‘Vučice’ gdje je proveo šest godina svoje karijere.

35-godišnjak je za Romu odigrao ubjedljivo najviše utakmica (260) i zabio 119 golova uz 55 asistencija. No, u Rimu nije osvojio niti jedan trofej.

Slučaj sa Interom je drugačiji, već u prvoj sezoni osvojio je Superkup Italije. Pored toga, u utrci je za preostala tri trofeja – Scudetto, Ligu prvaka i Kup Italije.