Džeko dominira u Turskoj, a legenda Fenerbahčea poručila treneru: Nemoj to da mu radite, te stvari nisu dobre

Nogometaši Fenerbahčea sinoć su sa ubjedljivih 4:2 savladali ekipu Hatayspora, a svoj novi pogodak za turskog velikana postigao je Edin Džeko.

Fener je do prednosti stigao već u sedmom minutu kada je Szymanski pogodio za 1:0 na asistenciju Tadića. Drugi pogodak vidjeli smo samo osam minuta kasnije, dok se među strijelce upisao Osayi-Samuel.

Do kraja prvog poluvremena Fenerbahče je zabio i treći pogodak. Na scenu je stupio Džeko koji je sjajno zatresao mrežu gostujućeg tima poslije odlične asistencije Freda.

Popularni ‘Dijamant’ teren je napustio u 74. minuti kada je umjesto njega trener Ismail Kartal u igru ubacio Nayira. No, tamošnjoj javnosti ne sviđaju se ovakvi potezi klupskog menadžera, o čemu je javno govorio Ridvan Dilmen.

Nekadašnji nogometaš i legenda Fenerbahčea oglasila se nakon pobjede nad Hatayom, te je Dilmen imao poruku za Kartala kada je u pitanju bh. reprezentativac. Njemu se nije dopalo da Džeko svaki put napušta teren u drugom poluvremenu.

“Izvodiš Edina Džeku iz igre već na sedam utakmica iako igra odlično. Nemoj to da mu radite. On je u sjajnoj formi i te stvari nisu dobre za motivaciju”, poručio je između ostalog Dilmen.