Džeko došao do velikog jubileja i donio Interu tijesnu pobjedu na gostovanju kod Sassuoloa

Nogometaši Intera upisali su izuzetno važnu pobjedu u sklopu 9. kola italijanske Serije A protiv Sassuoloa rezultatom 2:1.

Prvo ime susreta je sa dva gola bio bh. golgeter Edin Džeko koji je ujedno stigao i do impresivnog jubileja u italijanskom nogometu.

‘Dijamant’ je u 44. minuti na dodavanje Dumfriesa zabio gol za vodstvo i ujedno došao do 100. u takmičenju.

Frattesi je izjednačio na 1:1 u 60. minuti, da bi Džeko do 101. pogotka u ligi došao u 75. minuti kada koristi proigravanje Mkhitaryjana.

Inter je zahvaljujući punom plijenu trenutno sedma momčad Serije A sa 15 bodova, dok je Sassuolo deveti sa tri boda manje od današnjeg rivala.