Džeko nakon neuspjeha Zmajeva: ‘Penali su lutrija, ne treba kriviti momke koji su promašili’

Nogometaši BiH poraženi su na stadionu Grbavica u četvrtak navečer u polufinalu play-offa za plasman na Euro od selekcije Sjeverne Irske nakon penala rezultatom 4:3 (1:1).

Nakon neuspjeha ‘Zmajeva‘ pred kamere je izašao kapetan Edin Džeko.

Nažalost nismo prošli, a možemo da žalimo. Na kraju krajeva penali su lutrija, najviše mi je žao momaka koji su promašili. To je lutrija i njih ne treba kriviti. Žao mi je što to nismo riješili u 90 minuta“, rekao je Džeko pa dodao:

Oni su morali isto malo više rizikovati u drugom, gurnuti više igrača naprijed. Nismo se planirali povući, ali nekada te tok utakmice dovede do toga da se povučeš. Primili smo gol iz ničega praktično. Žao mi je momaka, ali idemo dalje.

Džeko naglašava kako su svi dali svoj maksimum na travnjaku.

Momci su dali sve od sebe. Nije nimalo jednostavno igrati 120 minuta, početak je sezone. Momci su zaista dali sve od sebe“, zaključio je Džeko.