Džeko srušio Shakhtar, Ajax nakon preokreta nadmudrio Bešiktaš u Istanbulu

Nogometaši Intera savladali su u 5. kolu Lige prvaka momčad Shakhtara i tako osigurali plasman u nokaut fazu takmičenja.

Pobjedu italijanskom predstavniku donio je Edin Džeko golovima u 61., odnosno 67. minuti.

Iskusni napadač tako se na najbolji mogući način iskupio za velike promašaje u prvom poluvremenu.

Inter će najizvjesnije u nokaut fazu kao drugoplasirana momčad grupe D. Trenutno ima 10 bodova i utakmicu više od Real Madrida koji je na drugoj poziciji sa devet bodova.

U drugoj utakmici ovog termina sjajnu formu i na evropskom tlu potvrđuje Ajax.

‘Kopljanici’ su na rutinski način savladali Bešiktaš nakon preokreta rezultatom 2:1 i na taj način sa prvog mjesta grupe C putuju u nokaut fazu.

Ghezzal je doveo domaći tim u vodstvo u 22. minutu sa bijele tačke, ali je gostujuća momčad u drugom poluvremenu preko Hallera okrenula rezultat. 27-godišnji napadač je pogađao u 54. i 69. minutu.