Džeko strijelac u ubjedljivoj pobjedi Intera nad Milanom, ‘Nerazzurri’ u potpunosti nadigrali ljutog rivala i osvojili Superkup Italije

Nogometaši Intera večeras su slavili u okviru finala Superkupa Italije protiv ljutog gradskog rivala Milana sa ubjedljivih 3:0 i tako stigli do trofeja.

‘Nerazzurri’ su od samog početka utakmice pokazali veću želju za trijumfom. Igrala se 10. minuta i već je pao prvi pogodak. Dimarco je zabio nakon odlične asistencije Barelle.

Nakon samo 11 minuta igre Edin Džeko perfektno izbacuje Tonalija i pogađa mrežu Milana te duplira prednost Intera. ‘Dijamant’ je ubrzo imao još jednu šansu, ali je golman ‘Rossonera’ zaustavio njegov udarac.

U nastavku se ništa značajnije nije promijenilo. Definitivan poraz Milana potvrdio je Lautaro Martinez sjajnim potezom i pogotkom u 77. minutu susreta za konačnih 3:0.

Vrijedi još napomenuti i to da je bh. reprezentativac i kapiten večerašnjim pogotkom postao najstariji strijelac u povijesti italijanskog Superkupa, a do njega je to bio veliki Cristiano Ronaldo.