DŽENTLMENSKI RASTANAK: Marseille ostao bez rekordera i miljenika navijača

Steve Mandanda (37), legendarni golman legenda Olympique Marseillea, napustio je klub kojem je prije nekoliko dana trener postao hrvatski stručnjak Igor Tudor.

Mandanda je iz francuskog viceprvaka preselio u Stade Rennais, klub hrvatskog reprezentativca Lovre Majera koji je prošlu sezonu završio na odličnom četvrtom mjestu Le Championnata.

Iskusni golman je sporazumno raskinuo ugovor s Marseilleom, koji je trajao još dvije godine. Sa 613 nastupa za Olympique je rekorder francuskog velikana u koji je stigao iz Le Havrea davne 2007. godine.

Iz Marseillea je otišao u engleski Crystal Palace 2016. godine, ali se već sljedeće godine vratio u klub svoje karijere te tamo proveo još pet sezona.

Miljenik navijača s Marseilleom je osvojio jednu titulu prvaka i tri Liga kupa. Na Velodromeu je postao i član francuske reprezentacije s kojom je osvojio Svjetsko prvenstvo prije četiri godine.