Džumhur i Čilić neslavno završili svoje nastupe na prvom Grand Slamu sezone

Najbolji bosanskohercegovački tenisač Damir Džumhur oprostio se od Australian Opena već u prvom kolu.

Džumhur je u glavni ždrijeb prvog Grand Slam turnira sezone ušao kao ‘lucky looser’, a u prvom kolu ga je eliminirao domaći predstavnik James Duckworth.

Australac je rutinski slavio sa 6:3, 6:2, 6:4 nakon sat i 42 minute igre.

Duckworth će u drugom kolu igrati protiv mladog Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea koji je sa 6:2, 6:4; 6:2 nadigrao Nijemca Cedrik-Marcela Stebea.

Svoj nastup na Melbourne Parku završio je i hrvatski predstavnik Marin Čilić. Finalist Australian Opena iz 2018. izgubio je od bugarske zvijezde Grigora Dimitrova sa 6:4, 6:2, 7:6 (5) nakon dva sata i 11 minuta igre.

Nakon dominacije Dimitrova u prva dva seta, Čilić je počeo igrati u trećem, u kojem je pri rezultatu 5:3 imao i set loptu na svom servisu, ali Bugar je vratio break i slavio u tie-breaku sa 7:5.

Hrvatska je tako na Australian Openu ostala na jednom predstavniku – Borni Ćoriću, koji svoj dvoboj 1. kola igra u utorak protiv Argentinca Guida Pelle.