Edinson Cavani junak Manchester Uniteda na izuzetno teškom gostovanju kod Southamptona

Manchester United slavio je na izuzetno teškom gostovanju kod Southamptona nakon preokreta rezultatom 3:2 u sklopu 10. kola Premiershipa.

Gosti su imali dva gola zaostatka u prvom poluvremenu jer je fantastični Southampton preko Bednareka (23′) i Ward-Prowesa (33′) stekao izuzetnu prednost.

Međutim, od prve minute drugog dijela na teren je umjesto Masona Greenwooda istrčao Edinson Cavani i sa dva pogotka, od kojih je jedan za pobjedu, srušio rivala. Bruno Fernandes stigao je također do novog pogotka u Premiershipu.

Manchester United je nakon ove utakmice na sedmoj poziciji sa 16 bodova, dok je Southamtpon na petoj sa samo bodom više u odnosu na današnjeg rivala.