EFL Cup: City bez problema protiv Chelseaja, takmičenje šokantno završeno za Tottenham i Arsenal, Liverpool tijesno prošao dalje

Nogometaši Manchester Cityja savladali su u 1/16-finala EFL Cupa momčad Chelseaja rezultatom 2:0 na Etihadu.

U utakmici koja je obilovala velikim prilikama, City nije imao većih problema da stigne do naredne runde takmičenja.

Za pobjedu ‘Građana’ pogađali su Mahrez u 53., odnosno Alvarez u 58. minutu za rutinski trijumf i novu agoniju Chelseaja.

Od takmičenja se prerano oprostila i momčad Arsenala koju je na Emiratesu porazio Brighton rezutlatom 3:1.

Mrežu ‘Topnika’ tresli su Welbeck u 27. minuti, Mitoma u 58. na asistenciju Sermienta i Lamptey u 71. Jedini gol za Arsenal djelo je Nketiaha u 20. minuti.

Tottenham će također izgubiti mogućnost za trofejom budući da je poražen od Nottingham Forresta rezultatom 2:0.

Kultni engleski velikan je sa igračem manje savladao ‘Spurse’ golovima Lodija i Lingarda u razmaku između 50. i 57. minute.

Dalje ide i Southampton koji je nakon penala savladao Sheffield, a istim putem prošao je i West Ham nakon lutrije protiv Blackburnea.

Newcastle se također plasirao u narednu rundu nakon što je u penal seriji bio bolji od momčadi Crystal Palacea.

Wolves je sa 1:0 bio bolji od Leedsa, a posljednji prolaz za večeeras je osigurao Liverpool pobjedom nakon penala protiv Derby Countyja.