Egipat je u finalu Afričkog kupa nacija! ‘Faraoni’ trijumfovali nad Kamerunom nakon boljeg izvođenja penala

Nogometna reprezentacija Egipta je boljim izvođenjem penala savladala Kamerun u polufinalu Afričkog kupa nacija.

U prvom poluvremenu reprezentacija Kameruna je bila dosta opasnija, no do promjene rezultata nije došlo.

Kamerunci su prijetili preko Michaela Ngadeua i Vincenta Aboubakara koji nisu uspjeli svoju momčad dovesti u vodstvo. Tako se na odmor otišlo sa rezultatom od 0:0.

U nastavku šansu za ‘Faraone’ imao je Mohamed Salah, ali je Andre Onana istrčao s gola i zaustavio nogometaša Liverpoola. Posljednja ozbiljnija prilika na utakmici desila se u 70. minutu. Tada je Ekambi pogodio lijevu stativu gola Egipta.

Sudac je odsvirao kraj i rezultat je glasio 0:0, te se pristupilo produžecima. No, ništa se nije promijenilo, pa se odigrala ‘lutrja’ penala.

Za Egipat su penale precizno izveli Zizo, Abdelmonem i Lasheen. S druge strane, kobni po Kamerun bili su promašaji Moukoudija, Silikija i Clintona. Također, u redovima Egipta briljirao je golman Gabaski sa dva odbranjena penala.

Ovim trijumfom reprezentacija Egipta je prošla u finale Afričkog kupa nacija gdje će ih dočekati Senegal.