Eintracht uvalio ‘petardu’ Arminiji, novi gol preporođenog Luke Jovića

Srpski nogometaš Luka Jović postigao je treći pogodak u drugom nastupu za Eintracht Frankfurt otkako je stigao na posudbu iz madridskog Reala.

Eintracht je u gostima deklasirao Arminiju Bielefeld sa 5:1. Već nakon prvih 45 minuta imali su vodstvo od 3:1 s dva pogotka Silve i jednim Kostića, dok je za domaći tim pogodio Cordova.

Nilsson je u 51. minuti zabio autogol za 4:1, a konačan je rezultat postavio “džoker s klupe” Jović novim pogotkom u Bundesligi. To je njegov treći gol u drugom nastupu za Eintracht otkako se vratio na posudbi iz Reala.

Freiburg je na svom terenu pobijedio Stuttgart sa 2:1. ‘Švabe‘ su povele pogotkom Wamangituka u sedmoj minuti, ali već u 14. minuti Freiburg je uspio izjednačio preko bh. nogometaša Demirovića. Ubrzo nakon toga Woo-Yeong je donio preokret Freiburgu i na kraju će se pokazati pobjedu.

Wolfsburg je napravio veliko iznenađenje i pobijedio Bayer u Leverkusenu s minimalnih 0:1. Međutim, najveće iznenađenje dana definitivno je novi poraz RB Leipziga, a oni su u gostima izgubili od Mainza sa 3:2.

Augsburg je na domaćem terenu bio bolji od Union Berlina sa 2:1.