Ekvador na otvorenju Svjetskog prvenstva bez problema savladao bezidejnog domaćina

Nogometaši Ekvadora upisali su pobjedu na otvorenju Svjetskog prvenstva u Kataru selekciju domaćina rezultatom 2:0.

Nakon spektakularne uvodne ceremonije na Al Bayt stadionu, Katar je pred svojim navijačima pružio u najmanju ruku bezidejnu partiju.

Ekvador stiže u vodstvo u 16. minuti kada je siguran sa bijele tačke bio Enner Valencia kojem je u 3. minutu poništen jedan pogodak zbog ofsajd pozicije.

Gosti su nastavili sa terenskom inicijativom i nakon postignutog gola, a nagrada za sjajnu partiju stigla je u 31. minuti.

Angelo Preciado je uputio sjajan centaršut i u kaznenom prostoru sjajno pronašao Valenciju koji postiže još jedan pogodak.

U nastavku je Ekvador iskusno sačuvao prednost, a Katar je opasno zaprijetio tek u finišu susreta. Međutim, nedovoljno za promjenu rezultata.

Ekvador je tako stigao do tri boda, a u ovoj grupi A igraju još Nizozemska i Senegal. Oni će međusobnu utakmicu igrati 21. novembra sa početkom u 17:00 sati.