Elche potpuno nemoćan na Nou Campu, Barcelona dominirala na krilima fantastičnog Lewandowskog

Igrači Barcelone danas su na svom terenu pobijedili Elche sa 3:0 u utakmici šestog kola španske La Lige.

Na Nou Campu gledali smo izuzetno zanimljiv susret, a da Elche teško može do nekog iznenađenja bilo je jasno već u 14. minutu kada su gosti ostali sa igračem manje. Verdu je dobio direktan crveni karton nakon prekšraja nad Lewandowskim.

Upravo Lewandowski u 34. minutu na asistenciju Baldea pogotkom dovodi Barcelonu u vodstvo. Drugi pogodak ‘Blaugrana’ je dočekala u finišu prvog poluvremena, a tada se u strijelce na sjajan način upisao Memphis Depay.

Domaći ni na treći pogodak nisu dugo čekali. Na samom startu drugog dijela ‘Lewa’ zabija svoj drugi pogodak za konačnih 3:0, dok se ovog puta u asistente upisao Depay.

Ovom pobjedom izabranici Xavija Hernandeza preuzeli su lidersku poziciju sa 16 bodova i imaju bod više u odnosu na Real Madrid koji sutra igra veliki derbi sa Atleticom. S druge strane, Elche je “prikovan” za dno tabele i ima samo jedan osvojen bod.