Elche se na neki način osvetio Realu i ‘ukrao’ mu bod na Santiago Bernabeuu

Momčad Real Madrida je u okviru 22. kola La Lige remizirala sa ekipom Elchea (2:2), a to je bila ‘osveta’ Elchea za ispadanje iz Kupa.

Do prvog pogotka čekalo se čitava 42 minuta. Tada je Lucas Boye pogodio glavom za vodstvo Elchea, a na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu ‘Kraljevi’ nisu pružali bolju igru, pa je u 76. minutu stigla kazna. Sjajni Boye je asistirao za Perea Millu koji je loptu bez mnogo muke proslijedio u mrežu i tako duplirao vodstvo gostiju.

Igrao se 82. minut kada je ekipa Reala dobila jedanaesterac, a precizan sa bijele tačke bio je Luka Modrić. Momčad Carla Ancelottija je od poraza u zadnji tren spasio Eder Militao. Brazilac je u sudačkoj nadoknadi glavom pogodio mrežu Elchea i postavio konačnih 2:2.

Real Madrid se nalazi na prvoj poziciji La Lige sa 50 bodova. Madriđani imaju četiri boda više od drugoplasirane Seville. Ekipa Elchea zastupa 15. poziciju sa 23 osvojena boda.