Emery “školovao” Nagelsmanna: Rezervista Villarreala izbacio Bayern iz Lige prvaka usred Minhena

Igrači Bayern Munchena ispali su iz Lige prvaka nakon što su večeras na domaćem terenu remizirali sa Villarrealom (1:1) u revanš utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

U prvoj utakmici ‘Bavarci’ su poraženi sa 1:0, zbog čega su pod pritiskom čekali revanš na Allianz Areni.

Od prvog minuta Bayern je preuzeo inicijativu, kao što se i očekivalo, ali nije uspijevao konkretnije zaprijetiti gostima. U prvih pola sata nije bilo većih šansi.

Do kraja prvog poluvremena izabranici Juliana Nagelsmanna imali su loptu u svojim nogama, dok je Villarreal svoje prilike čekao iz kontranapada. Na odmor se otišlo sa 0:0.

Prvi pogodak pao je u 52. minutu susreta, kada je Robert Lewandowski na asistenciju Thomasa Mullera uspio da prizemnim udarcem matira golmana ‘Žute podmornice’.

Do kraja meča domaći su davali sve od sebe da postignu i drugi pogodak, te tako osiguraju polufinale. No, potpuni šok uslijedio je u 88. minutu. Rezervista Chukwueze na asistenciju Morena sjajno pogađa mrežu Neuera za 1:1, ukupno 2:1.

Španski klub će tako u polufinalu igrati vjerovatno protiv Liverpoola koji ima prednost od dva pogotka iz prvog susreta sa Benficom.