Emeryjev početak iz snova na klupi Ville i pobjeda protiv Uniteda, Newcastle ‘razmontirao’ Southampton

Nogometaši Aston Ville su u okviru 15. kola engleskog Premiershipa savladali Manchester United na svom terenu rezultatom 3:1.

Novi trener Ville Unai Emery tako je imao sjajan početak na kormilu tima. Leon Bailey zabio je u sedmom minutu za vodstvo domaćih, da bi svega četiri minuta kasnije Digne duplirao prednost golčinom iz slobodnog udarca.

U pravo vrijeme se United uspio vratiti, jer je nakon udarca Lukea Shawa lopta zakačila Jacoba Ramseyja i odsjela u mreži Emiliana Martineza. No, nade gostiju su bile gotove u 49. minutu. Upravo Ramsey sjajno pogađa za konačnih 3:1.

‘Crveni đavoli’ su sada na petom mjestu sa 23 boda, dok se Villa popela na 14. mjesto i ima 15 osvojenih bodova.

Danas je posebno oduševio Newcastle koji je sa 4:1 slavio u gostima kod Southamptona i sa 27 bodova se popeo na na treće mjesto.

Fantastični Almiron pogađa u 35. minutu za 1:0, dok su u nastavku posao ‘Svraka’ završili Chris Wood i Joe Willock pogotcima u 58. i 62. minutu. Utješni pogodak za ‘Svece’ postigao je Perraud u 88. minutu, a onda je u sudačkoj nadoknadi pogodio Guimaraes za konačnih 4:1.