Empoli iznenadio Napoli, Sassuolo bolji od Lazija

Nogometaši Empolija su u okviru 17. kola Serie A iznenadili ekipu Napolija pobjedivši ih rezultatom 1:0.

Na prvu pravu šansu čekalo se do 23. minuta kada je Elif Elmas pogodio prečku gola Empolija. Još jednu odličnu situaciju za Napoli imao je Lozano, no njegov šut sjajno je odbranio Guglielmo Vicario.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Igrao se 62. minut kada je Jesus doveo domaćina u vodstvo, no sudac Livio Marinelli je nakon provjere VAR-a poništio pogodak zbog ofsajda.

Patrick Cutrone priređuje šok Napoliju i pogađa mrežu Ospine za vodstvo Empolija u 71. minutu susreta. Konačan rezultat glasio je 1:0.

Ovim porazom momčad Luciana Spallettija našla se na četvrtoj poziciji Serie A sa 36 bodova, dok je Empoli sedmi sa 26 bodova.

U drugom susretu 17. kola Serie A koji je odigran u ovom terminu, Sassuolo je pobijedio Lazio rezultatom 2:1.

Već u šestom minutu susreta Mattia Zaccagni postiže pogodak na asistenciju Pedra i donosi vodstvo izabranicima Maurizija Sarrija.

Momčad Sassuola je tražila svoje šanse, a vrijedi napomenuti onu Gianluce Scamacce u 26. minutu kada je snažnim udarcem pogodio stativu gola Strakoshe. Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Igrao se 63. minut kada je Domenico Berardi pogodio za Sassuolo. Italijan je šutirao s ruba šesnaesterca i pogodio za izjednačenje.

Nakon samo šest minuta uslijedio je šok. Sassuolo stiže do preokreta, a u strijelce se upisao Giacomo Raspadori. Nogometaš Sassuola, Kaan Ayhan je ‘pocrvenio’ u 87. minutu, no Lazio nije uspio izjednačiti do kraja. Konačan rezultat glasio je 2:1 u korist domaćina.

Sassuolo je nakon ove pobjede na 12. poziciji Serie A sa 23 boda na svom kontu, dok je Lazio deveti sa 25 osvojenih bodova.

Danas je u ranijem terminu ovog kola Atalanta savladala ekipu Verone rezultatom 2:1 i tako izbila na treću poziciju Serie A. Izabranici Gian Piera Gasperinija imaju dva boda manje od prvoplasiranog Milana.