Empoli maksimalno iskoristio igrača više i Interu odnio puni plijen sa Giuseppe Meazze

Nogometaši Empolija priredili su iznenađenje pobjedom nad Interom 1:0 u okviru 19. kola italijanske Serije A.

Gosti su na krcatom Giuseppe Meazza stadionu maksimalno iskoristili činjenicu da je Inter od 40. minute igrao sa igračem manje.

Milan Škriniar morao je ranije napustiti teren nakon dva žuta, odnosno crvenog kartona zarađenog zbog dva jeftina prekršaja.

Kazna za nesmotrenost kapitena Intera stigla je u 66. minuti kada Bajrami sjajno upošljava Baldanzija koji snažnim udarcem ostavlja Onanu bez šanse za intevencijom.

Inter je po primljenom golu krenuo po izjednačenje, ali je sve ostalo na nekoliko izglednih prilika, pa se Empoli vraća kući sa punim plijenom.

Empoli nakon 19 odigranih utakmica zauzima devetu poziciju sa 25 bodova. Inter je četvrti sa 37 bodova, a ovo je za momčad Simone Inzaghija čak šesti poraz Seriji A.

U utakmici odigranoj ranije danas, Bologna i Cremonense odigrali su utakmicu bez pobjednika rezultatom 1:1.