Empoli neočekivano ‘tvrd orah’ za Inter, Dimarco slomio otpor domaćina i osigurao viceprvaku Evrope liderstvo u Seriji A

Nogometaši Intera su u utakmici petog kola italijanske Serie A gostovali kod Empolija, te na kraju slavili sa skromnih i minimalnih 1:0.

Bio je tako Empoli, skroz neočekivano, težak protivnik za savladati izabranicima Simonea Inzaghija danas. No, ono najbitnije je da su osvojena sva tri boda.

Inter je već u 11. minutu imao priliku da dođe do prednosti, ali je tada Darmianov udarac doslovno sa linije gola otklonio jedan igrač domaćih. Kasnije je Thuram zatresao mrežu Empolija, međutim, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Trenutak odluke dogodio se u drugom poluvremenu, preciznije u 51. minutu. Dimarco je dočekao jednu loptu i sa distance fenomenalno pogodio za konačnih 1:0.

Inter je tako ostao na maksimalnom učinku od pet pobjeda i sa 15 bodova je vodeći, s tri više od Milana, četiri od Leccea, a pet od Juventusa u Seriji A. S druge strane, Empoli je vezao peti poraz i nalazi se na samom začelju tabele.