Engleska i SAD pobjedama potvrdili prolazak, poznata su prva dva para osmine finala Svjetskog prvenstva

Nogometaši Engleske i SAD-a plasirali su se u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru nakon što su večeras odigrani susretu 3. kola grupne faze.

Engleska je natjecanje u grupi B završila na prvom mjestu sa sedam osvojenih bodova iz tri utakmice. SAD su druge s pet, Iran treći s tri, dok je Wales osvojio samo jedan bod.

Večerašnji “otočki derbi” pripao je Engleskoj koja je slavila s uvjerljivih 3:0. Nogometaši Walesa kao da su se već prije ove utakmice oprostili od osmine finala pa od prve minute nisu bili na potrebnoj razini.

Premda su izdržali prvih 45 minuta da ne prime gol, u drugom su doživjeli katastrofu. Briljirao je Marcus Rashford koji je prvo u 50. minuti zabio golčinu iz slobodnjaka, a onda je u 68. postavio konačnih na 3:0 nakon sjajne individualne akcije. U međuvremenu je gol zabio Phil Foden.

Daleko napetije bilo je na susretu između SAD-a i Irana. Amerikanci su na kraju upisali zlata vrijednu pobjedu golom Christiana Pulišića nakon lijepe akcije u kojoj je sudjelovala praktički cijela momčad.

Iranci nisu uspjeli do kraja susreta doći do izjednačenja koje bi ih odvelo u osminu finala pa je za njih turnir večeras i završen.

Poznata su i prva dva para osmine finala Svjetskog prvenstva u Kataru. Engleska će igrati protiv Senegala i ovaj susret je na programu u nedjelju. Dan ranije SAD će odmjeriti snage s Nizozemskom.