Engleska spašavala bod protiv Ukrajine, Švedska bez problema sa Estoncima

Nogometaši Engleske remizirali su rezultatom 1:1 protiv Ukrajine u sklopu 5. kola mečeva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine.

Ukrajina je nešto bolje otvorila meč pa je tako u 26. minuti, nakon lijepe timske akcije, nogometaš Arsenala Zinchenko pogodio za 1:0 i veliko slavlje ukrajinskih navijača.

Slavlje je trajalo samo dvadesetak minuta s obzirom da je Kyle Walker vratio stvari na početak, odnosno postavio konačan rezultat, kako prvog dijela, tako i cijele utakmice.

Engleska ostaje prva na tabeli grupe C sa 13 od 15 osvojenih bodova, dok je Ukrajina druga i nakon četiri odigrana meča imaju sedam osvojenih bodova.

U terminu od 18 sati odirana su još dva meča. Andora i Bjelorusija su remizirali bez pogodaka, dok je Švedska bez većih problema bila bolja od Estonije u gostima rezultatom 5:0.

U terminu od 15 sati, selekcija Belgije pobijedila je Azerbejdžan rezultatom 1:0.