Engleska u sjajnoj utakmici slavila protiv Italije, BiH razbila Island i probudila veliki optimizam kod navijača

Nogometna reprezentacija Engleske je u prvom kolu grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo gostovala kod selekcije Italije i na kraju slavila rezultatom 2:1.

Englezi su odigrali zaista odličnu utakmicu i uzbuđenja nije nedostajalo. Prvi pogodak za popularni ‘Gordi Albion’ djelo je Declana Ricea, dok već krajem prvog poluvremena Harry Kane sa penala zabija za velikih 2:0.

U nastavku bolja igra ‘Azzura’, a zahvaljujući pogotku Reteguija u 56. minutu Italijani su uspjeli smanjiti prednost gostiju. Nadali su se domaći da mogu do poravnanja. U 80. minutu crveni karton dobija Shaw, ali Mancinijevim izabranicima to nije pomoglo, pa je ostalo 2:1.

Selekcija Makedonije je odigrala solidan meč sa Maltom i slavila rezultatom 2:1. Elmas i Churlinov zabijali su za domaće, a za goste se u strijelce uspio upisati Yannick.

U grupi J svoju utakmicu prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo odigrali su Bosna i Hercegovina i Island, a domaćin je slavio sa uvjerljivih 3:0. Za ‘Zmajeve’ su pogađali Krunić dva puta, te Dedić jednom.

Portugal je u ovoj grupi sasvim očekivano pobijedio Lihtenštajn sa visokih 4:0. Ronaldo se dva puta upisivao među strijelce, te po jednom Silva i Cancelo.

Sjeverna Irska je u grupi H pobijedila San Marino sa uvjerljivih 2:0, dok je Danska totalno nadigrala Finsku konačnim rezultatom 3:1 na svom terenu.